Chovatelské zařízení pro křepelky

Křepelka

Křepelky jsou velmi plachá stvoření, toto zařízení jim poskytuje klid, křepelky se neplaší a nehrozí nebezpečný průvan. Toto zařízení používám ve svém zájmovém menším chovu a různě jsem ho poupravoval několik let až do této podoby podle potřeb a pohodlí křepelek. Když jsem před léty začal s chovem, každý chovatel radil něco jiného, takže jsem z toho byl dost vedle, dal jsem na rady a pořídil jsem si první celo-drátěnou klec kterou všude doporučovali, hlavně velkochovatelé, jenže moje osobní zkušenost byla taková, že v ní křepelky dost trpěli a já usoudil, že je dělaná pro pohodlí chovatele, nikoliv křepelek, oka roštu byla moc velká 16-19mm a docházelo k poranění nohou, nedalo se zabránit ani průvanu a pletivo roštu bylo moc ostré a bez výztuh pružné, z krmítka polovinu krmení křepelky vyházeli a protože pro mě není křepelka jen továrna na vajíčka a maso, ale krásný živý tvor, začal jsem vymýšlet něco jiného podle pohodlí a potřeb křepelek a aby polovina krmení neskončila v koši. Zařízení se dají skládat na sebe a vytvoříte tak třeba 5 pater.

 V zařízeních chovám malé křepelky nosné, středně velké masonosné a také velké masné křepelky.

Pro chovatele, co si křepelky chtějí sami líhnout jako já, mohu vyrobit také odchovnu pro kuřátka. Pro ty, co chtějí chovat na podestýlce, zařízení mohu upravit pro podestýlku – místo roštu a tácu na trus pak budou dva vysouvací dřevěné šuplíky na podestýlku pro snadné čištění.

Zařízení vyrábím ve dvou výškách:

1. Výška zařízení 40cm, kde je vnitřní výška pro křepelky ve předu 30cm a vzadu 24cm. Vnitřní podlahová plocha roštu je 81cm x 50cm.

2. Výška zařízení 50cm, kde je vnitřní výška pro křepelky ve předu 40cm a vzadu 34cm. Vnitřní podlahová plocha roštu je 81cm x 50cm.

Trusník je vysoký 3cm a nad ním je ještě místo v nejužším bodě 2,5cm na spodek roštu.

Zařízení mohu vybavit led osvětlením za 300,-Kč, pokud o něj máte zájem, napište to prosím do poznámky.

Pokud nepotřebujete stolek na zásobník vody a chcete využít vlastní, kupříkladu rozvodná zátěžová pítka, napište to do poznámky a mohu dodat i bez stolku a zásobníku vody, tzn. že bude místo vyplněno pletivem a z ceny bude odečteno 90,-Kč.

Doprava

Toto zařízení mohu dovézt po domluvě-Praha a Střední Čechy za minimální poplatek: do 10km=0,-Kč / do 25Km=150,-Kč / do 50km=300,-Kč. Od 50km posílám přepravní službou podle jejich ceníků.

Upozornění: Po objednání vyčkejte s úhradou až na zaslání faktury pro možnost jiné ceny dopravy, kterou počítám až podle vzdálenosti a termínu dodání, termín je většinou 3 až 10 dní.

Slevy

2-3Ks sleva 50,-Kč za každý kus.

Od 4ks sleva 100,-Kč za každý kus.

Množstevní sleva bude dopočítána na faktuře.

Pokud máte přání jiných rozměrů, nebo vyrobit celé sestavy třeba 2 – 5 pater, neváhejte mě kontaktovat.